Thunder-rocková skupina z Dobrušky

[1.10.2004] - RockShock: Rockshock 10/04 - recenze dema "Bastard"
[20.7.2004] - Orlický týdeník: THUNDER v jednom kole - Rockový koncert v Bystrém
[13.3.2004] - Orlický týdeník: pozvánka, info o coververzích
[26.8.2003] - Orlický týdeník: THUNDER, to není jen hrom

Thunder - Orlický týdeník 20.7.2004

THUNDER v jednom kole

"Rockový koncert v Bystrém bude mít 4 watty a Všechna rizika"

Léto bývá nazýváno "Okurkovou sezónou". Je to ustálené rčení, které platí jen z poloviny. Důkazem toho je naše hudební scéna. Kromě přehršle letních festivalů a výborných, profesionálně dobře zvládnutých a obsazených koncertů na letních pódiích tu máme aktivity muzikantů "amatérů", kterým s příchodem prázdnin nastaly hudební žně.

O tom všem jsem si povídal s Mürou Plockem z dobrušské kapely THUNDER, o které na stránkách Orlického týdeníku nepíšu poprvé.

Obligátní otázka na začátek - co je ve vaší kapele nového?

Müra: V dubnu 2004 jsme vydali čtyřskladbové demo, které jsme pokřtili v Domašíně u Dobrušky, na jedné z mála akcí v našem regionu.

Proč říkáš "... na jedné z mála akcí v našem regionu."?

Müra: Akcí máme poměrně dost. Téměř "domovskou" scénou se nám staly trutnovské kluby, kde jsme za poslední dva roky vystoupili nejméně devětkrát. Hrajeme však i na vzdálenějších štacích, například v Týnci nad Labem, kde jsme vystoupili jako support Komunálního odpadu. Tím se dá do značné míry vysvětlit to, že jsme tak málo k vidění mezi naší domovinou tzn. Rychnovem a Dobruškou.

Nemůže to být i tím, že na Rychnovsku ubývá sálů, které se orientují na tzv. "zábavové hraní"?

Müra: Mohlo by být. Na druhou stranu rozhodují i jiné faktory. T řeba teď i roční období. Přes léto je hraní víc, protože fungují i různé letní areály a vůbec místa, kde se přes zimu hrát nedá.

Zmínil jsi vaše demo. Dá se někde koupit?

Müra: Dá, ale až v DDD Music Hradci Králové. Vyšli nám vstříc i v jiných, místních obchodech, ale odtud jsme ho pro nezájem stáhli. Určitě se však dá pořídit na našich koncertech. Navíc tři věci z tohoto nosiče bude možné si stáhnout z připravovaných internetových stránek - http://www.thunder.dobruska.cz.

Demo je pro kapelu zásadní, životně důležitá věc. Změnilo vám nějak "život"?

Müra: Každopádně nás zviditelnilo v širších rockových kruzích. V této době očekáváme recenzi v jednom velkém rockovém měsíčníku. Také se nám, díky demu, lépe komunikuje se stylově blízkými kapelami. Jedinou nevýhodou je, že jsme ho vydali v dubnu, což je (jak se ukázalo) zcela nevhodná doba pro komunikaci s pořadateli letních akcí. Přesto se nám podařilo s touto nahrávkou postoupit do semifinále plzeňské vyhledávací soutěže Beatová liga, která proběhne v říjnu.

To je velký úspěch. Proto - kde bychom mohli vidět THUNDER "konečně" na živo:

Müra: 23.7.2003 hrajeme na koupališti v Bystrém v Orlických horách. Společně s námi tu vystoupí i naši hosté 4 watty a Všechna rizika. Hodně se na tento koncert těšíme a připravujeme. Mohu prozradit, že vedle naší stálé tanečnice, která s námi vystupuje na některých vybraných akcích, tu s námi vystoupí i go go girl a máme v zásobě i mnohé, běžně používané, pyroefekty. Také zde bude mít svoji premiéru i zbrusu nová věc - "Čas prej všechno zhojí". Je zajištěný svoz i rozvoz autobusem z okolí Nového Města nad Metují, Dobrušky a Bystrého.

Jak je náročné se na takovéhle vystoupení připravit?

Müra: Příprava vyžaduje zapojení celé kapely. Každý z nás zařizuje něco. Od organizace, propagace, pozvání hostů, atd. Co si budem povídat, daleko jednodušší je přijmout pozvání od zavedených kapel, ale vlastní akce nás nakopává daleko víc.

Zkoušíte hodně?

Müra: Zkoušíme o volných víkendech. Jinak to nejde, ale snažíme se o maximum, abychom si byli při koncertování jistí. Přes léto je i to zkoušení snazší, protože tři z nás mají prázdniny.

Takže se je na co těšit?

Müra: Tak to každopádně! Proto bych rád touto cestou a vzhledem k výše uvedenému rád poděkoval celé kapele, a to i za to, že to se mnou už dva roky vydrželi, také své přítelkyni, která mi je neustálou oporou a inspirací a také všem fanouškům a příznivcům.

Takže přátelé dobré rockové muziky 23.7.2004 na koupališti v Bystrém v Orlických horách, od 21 hod hraje THUNDER. Svoz je zajištěn autobusem (zde byly uvedeny časy, ale ty jsou již bezpředmětné).

Tak jak je to vlastně s tou okurkovou sezónou...

Jan Štefek, Orlický týdeník 20.7.2004

[CNW:Counter] © Thunder 2004