Thunder-rocková skupina z Dobrušky

Historie

Skupina THUNDER se začala formovat v roce 1999 v jedné z dobrušských garáží. Kytaristé Wenca a Polda se ohlíželi po bubeníkovi, kterého našli v osobě místního bubenického mistra Tomáše. Následně Wenca přitáhl bassmaistera Školňase. Skupina začala zkoušet převzaté písničky od zavedených domácích i zahraničních kapel.

Zpěvu se zprvu ujal bubeník Tomáš, načež sám v zimě 1999 sehnal zpěváka v osobě Filipa Báchora z Pardubic (Volant). Kapela v tomto obsazení odehrála jedno vystoupení v RC Žlutý Pes-Pardubice. Z důvodu zaneprázdnění vlastní kapelou se nemohl Filip podílet na dalším vývoji skupiny, a tudíž byla skupina nucena hledat náhradu.

Na doporučení místního příznivce kapely jsme v létě 2001 vyhledali vesničku Kounov, v níž léta dlel přehlížený talent místní rockové scény Robert Hagara. S tímto policejním důstojníkem kapela odehrála 6 tanečních zábav. Vrcholem jeho kariéry s kapelou THUNDER bylo vystoupení na akci Blues ve stínu lípy 2002 v jeho rodné vísce Kounov.

Již v té době jsme se začali poohlížet po náhradě, jež nám byla dohozena v podobě, v tu dobu nevyužitého rockového veterána, Müry Plocka (ex-Anton, Renegade, Atest, Not Fragile). S tímto zpěvákem konečně začala skupina žít.

Po sérii odehraných zábav v nejrůznějších končinách našeho okresu i dále (ke konci roku 2004), se skupina THUNDER od tzv. zábavového hraní odvrací a plně se soustředí pouze na koncertní aktivity. Naším nejbližším cílem (nejdéle podzim 2005) je, dojít k nahrání plnohodnotného CD v daleko lepší kvalitě než bylo demo Bastard, jež bylo především díky své zvukové kvalitě dosti podhodnoceno!!!

V průběhu ledna 2005, po odehraném vystoupení v Písku, nás opouští bubeník a zakládající člen kapely Tomáš Falta (32). Na jeho místo přichází nadějný dvoukopákový Pařez (18).

[CNW:Counter] © Thunder 2004